HİZMETLERİMİZ > Tuz Odası


Haloterapi (yunanca halos = tuz) tuz terapisidir. Haloterapinin kaynagı speleoterapi tuz magaralarına dayanır. Polonyadaki madenlerde çalısan isçilerin astım ve akciger hastalıklarının mucizevi bir sekilde iyilestigini kesfetmeleriyle baslamıstır. Yapılan arastırmalar, bunun tuzun etkisi oldugunu ortaya koymustur.
Tuz odaları yer, tavan ve duvarlar olmak üzere, kuru kaya tuzuyla kaplanmıstır. Bu kaplama atmosferdeki neme karsı bir koruma görevi görür ve ortamın aseptik özelliginin korunmasında yardımcı olur.Tuz odasını güzellik, sağlık ve wellness hizmeti sunan işletmelere ek olarak oteller ve hastaneler, müşterilerine daha çeşitli hizmet sunmak amacıyla kurabilir. Bunun yanında, her sektörde ürün ve hizmet sunan işletmeler de personel motivasyonunu artırmayı desteklemek ve sağlıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla mola saatlerini geçirebilecekleri tuz odalarını yaptırmaktadırlar.


Tuz terapisi veya diğer adıyla Haloterapi, deri hastalıkları, astım, bronşit ve diğer solunum yolu hastalıklarının tedavisine katkıda bulunup halkın oldukça ilgisini çekmekle birlikte, hekimlerin tedaviyi destekleyici terapi olarak gördükleri bir uygulamadır.
Sağlık, güzellik ve Wellness hizmeti sunan işletmeler için, hizmet sundukları alanlarda müşterileri için tuz odası kurmaları artık oldukça kolaydır.